VENUM: -30% TANIEJ          SPRAWDŹ

Buty treningowe damskie

Chyba każda z nas wie, jak ważne są odpowiednio dopasowane do treningu buty damskie. To one zapewniają nam właściwą przyczepność, dobrą amortyzację i zmniejszają ryzyko kontuzji podczas wykonywania ćwiczeń, czy podnoszenia ciężarów. Jednak damskie obuwie dostosowane do treningu różni się od siebie pod względem wykonywanej aktywności i należy wybrać takie, które będą nie tylko wygodne, ale także zapewnią nam komfort podczas treningów. Sprawdź, czym charakteryzują się dobre buty treningowe damskie, oraz jakie modele przystosowane są do wykonywania poszczególnych dyscyplin sportu.

Damskie buty na trening- jakie powinny być?

Podstawą podczas wyboru obuwia na siłownię jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Buty treningowe damskie nie powinny być za duże, ani za ciasne, tak by stabilizacja stopy oraz wygoda pozostały zachowane na najwyższym poziomie.

Damskie buty treningowe powinny charakteryzować się przede wszystkim lekką konstrukcją, dobrą amortyzacją i być wykonane z przewiewnego materiału. Grube i elastyczne podeszwy butów sprawdzą się przy dużej intensywności ćwiczeń tj. aerobik, czy zajęcia fitness, nie będą jednak dobrym rozwiązaniem do ćwiczeń siłowych.

Warto zwrócić także uwagę na przyczepność do podłoża, a gumowa podeszwa powinna posiadać bieżnik, który zapewni komfortowe ćwiczenia nie tylko na siłowni i zmniejszy ryzyko poślizgu.

Kolejnym elementem damskich butów na siłownię jest cholewka, która ma za zadanie utrzymać stopy we właściwej pozycji, nawet podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń.

Dobierz odpowiednie buty damskie do treningu

W zależności od sportu lub aktywności, jakie uprawiasz warto, abyś dobrała do niej stosowne buty, które zapewnią wygodę i pomogą Ci osiągnąć jak najlepsze wyniki. Do treningów cardio (np. na bieżni, rowerku stacjonarnym czy orbitreku) lub fitnessu, możesz spokojnie wykorzystać buty do biegania z uwagi na ich wysoką przyczepność. Damskie buty do biegania lub treningu cardio powinny być lekkie, przewiewne oraz powinna je cechować dobra amortyzacja.

Nie powinnaś jednak używać ich do treningu siłowego, ponieważ wysiłek tego typu potrzebuje znacznie mniejszej amortyzacji, by móc zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Buty treningowe damskie na siłownię powinny być wyposażone w sztywną cholewkę i stabilną podeszwę, dzięki czemu wpłyną na wydajność treningu, swobodę ruchów, oraz właściwą stabilizację.

Jeśli natomiast jesteś fanką mocnych wrażeń na siłowni i trenujesz crossfit, prawdopodobnie wymagasz od swojego obuwia na trening czegoś więcej. Obuwie odpowiednie do crossfitu jest znacznie bardziej sztywne i tyczy się to zarówno podeszwy, cholewki, jak i całej formy buta. Wśród modeli damskich butów na trening crossfit dobrze jest wybrać buty treningowe o niższym stopniu amortyzacji, dzięki czemu stopy zyskają większą wytrzymałość oraz stabilizację.

Na jakie damskie buty treningowe się zdecydować?

W zależności od uprawianej dyscypliny sportu lub aktywności fizycznej, jaką preferujemy, powinniśmy dopasować do niej odpowiednią parę butów, to oczywiste. Ale oprócz tego ważne są również nasze osobiste preferencje takie jak na przykład kolorystyka. Biorąc pod uwagę to, że każda z nas jest inna, prawdopodobnie też każda z nas lubi inny model butów, który dobrze, żeby współgrał z całością sportowej stylizacji. Szeroka oferta damskich butów na siłownię umożliwia nam stworzenie modnego looku, który sprawdzi się zarówno na siłownię, do biegania, jak i na zajęcia fitnessu. Sprawdźcie jakie damskie buty treningowe przygotowaliśmy dla was w GymWear i znajdźcie wygodne modele, które wspomogą wasz trening siłowy oraz będą wsparciem podczas zajęć fitness.