Czapki sportowe

Czapki sportowe to nieodłączny dodatek każdego, kto lubi uprawiać aktywność fizyczną na zewnątrz. Choć mogłoby się wydawać, że nakrycie głowy jest potrzebne jedynie zimą, właściwa sportowa czapka przyda się na każdą porę roku, zapewniając komfort noszenia. Bieganie, nordic walking, jazda na rowerze czy street workout wbrew pozorom mogą być wykonywane na świeżym powietrzu, bez względu na porę roku, należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie głowy podczas chłodnych dni, ale też latem. Czapka sportowa to nie tylko modny dodatek, ale również element zapewniający naszemu ciału odpowiednią termoregulację i utrzymywanie ciepła. Co więcej, noszenie czapki to także ochrona głowy przed działaniem czynników zewnętrznych tj. wiatr, wilgoć, słońce, a także chronią przed zimnem.

Sprawdź, dlaczego czapki sportowe są dla Ciebie najlepszym wyborem, jeśli cenisz sobie ochronę, bezpieczeństwo i wygodę w trakcie wykonywania sportu. Zwróć uwagę na nasze wskazówki odnośnie tego, jaką czapkę wybrać, jak powinny być one dopasowane, oraz jaka czapka sportowa jest odpowiednia na daną porę roku. Jeśli zastanawiasz się, czy lepsza będzie czapka z daszkiem, czy może ta wykonana z wełny lub dlaczego czapki mają wpływ na wykonywane przez nas aktywności. Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Dlaczego czapki sportowe odgrywają dużą rolę podczas treningu?

Czapki mają za zadanie chronić naszą głowę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by móc trenować na świeżym powietrzu. Podczas lata, gdy mocno świeci słońce, czapki z daszkiem chronią głowę przed przegrzaniem, osłabnięciem, a nawet udarem. Ponadto nie ograniczają widoczności, ponieważ daszek nie zaburza pola widzenia, a w dodatku daje przyjemny cień na twarz, dzięki czemu skóra w tym obszarze nie ulegnie poparzeniu nawet podczas bardzo intensywnego działania promieni słonecznych. To nie wszystko- czapka z daszkiem chroni również oczy przez nadmiernym naświetleniem oraz szczególnie podatne na poparzenia uszy. Aby chronić głowę przed słońcem, należy korzystać z czapek z daszkiem, w żadnym wypadku nie powinno się stosować niegdyś popularnych daszków, które są pozbawione głównej części chroniącej głowę. Dobrym wyborem są czapki wykonane z wysokiej jakości materiałów sportowych, które pozwalają skórze głowy oddychać oraz pozbywają się wilgoci. Co więcej, czapka sportowa z daszkiem chroni przed opadami deszczu, a także może poprawić samopoczucie, gdy włosy przeszkadzają podczas treningu. Wtedy w prosty sposób można je ujarzmić pod czapką.

Natomiast w chłodne dni najlepiej postawić na czapkę zimową wykonaną z naturalnych materiałów, idealnie sprawdzą się wełna lub bawełna. Zimą, gdy temperatura znacznie spada, tracimy najwięcej ciepła przez głowę, dlatego warto zatroszczyć się o to, by materiał dobrze izolował ciepło, zapewniając komfort. Oczywiście czapki te również chronią uszy, które zimą z kolei łatwo sobie odmrozić.

Czapki sportowe w GymWear

Znajdź idealną dla siebie czapkę sportową w GymWear i ciesz się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu przez cały rok! W naszej ofercie czekają na Ciebie rozmaite czapki z daszkiem nadające się na lato oraz deszczowe dni, a także szeroka gama czapek zimowych, w różnych wzorach i kolorach. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i znajdź dla siebie najlepsze rozwiązanie, jakie rekomendują profesjonalni sportowcy!

 Znajdziesz u nas produkty światowych marek: Pit Bull West CoastGorilla Wear.