Usztywniacze na nadgarstki – przygotuj się do treningów

Odezwał się w Tobie drzemiący wewnątrz zew bestii, która nie może usiedzieć ani minuty bez myśli o intensywnych treningach? Bardzo słusznie! Obudź w sobie pokłady niespożytej energii i zaczerpnij motywację do ruszenia na siłownię! Niezależnie od tego, jaki rodzaj sportu masz zamiar uprawiać, stań na wysokości zadania, zbierz siły i rozpocznij całą serię prozdrowotnych ćwiczeń! Potrzebujesz osoby do towarzystwa? Dlaczego nie! Spotkajcie się w wyznaczonym miejscu, by razem oddać się hartowaniu ducha i cała. Zanim jednak zabierzecie się do wspólnego wyciskania siódmych potów, zadbajcie o odpowiednie przygotowanie. Nic nie sprawia takiej przyjemności, jak świadomość, że wszystko gra na tip-top. Dzisiaj wybieramy usztywniacze na nadgarstki, kolana oraz łokcie. Pomogą zadbać o stawy i uchronić je przed przeciążeniem. Zaczynamy!

Usztywniacze nadgarstków – w trosce o kondycję stawu

W trakcie ćwiczeń oraz podnoszenia ciężarów nie trudno nie tylko o dyskomfort, ale także o kontuzje i urazy, których skutki mogą dokuczać nam przez bardzo długi czas. Wybierając się na siłownię, nie zakładamy tego, że będziemy na niej spędzać godziny, siedząc z założonymi rękoma. Podnosząc sztangi, hantle, dźwigając niebagatelne ciężary, potrzebujemy odpowiedniego zabezpieczenia, by uchronić swój nadgarstek przed przeciążeniem. Usztywniacze na nadgarstki to perfekcyjne wsparcie zarówno dla amatorów wszelkiego rodzaju sportów, jak i znakomitych zawodników, którzy swoją sportową przygodę rozpoczęli już dużo wcześniej. Szerokie paski, mocne, podwójne przeszycia to także domena pasków do ciągów na nadgarstki, dzięki którym nie tylko same owijki dłużej nam posłużą, ale przede wszystkim nasze stawy zostaną utrzymane w doskonałej kondycji przez dłuższy czas. Jak działają usztywniacze nadgarstków? Elastyczne ściągacze mają swój udział w profilaktyce urazów w taki sposób, że stabilizują nadgarstki, wzmacniają siłę nadgarstków i pomagają w udźwignięciu spektakularnych ciężarów. Usztywniacz nadgarstka cechują elastyczne ściągacze, dzięki którym pasy idealnie przystosowują się do kształtu nadgarstka, a ich zakładanie okazuje się banalnie proste.

Elastyczne ściągacze na kolana

Profesjonalne usztywniacze nadgarstków to jedno, zaś ściągacze chroniące kolana przed kontuzjami, to drugie. Ich funkcją przy podnoszeniu ciężarów jest właściwe zabezpieczenie kolan osoby intensywnie trenującej. Jeśli kiedyś choć raz daliśmy sobie prawdziwy wycisk na siłowni, to znakomicie zdajemy sobie sprawę z tego, że zmniejszenie bólu oraz dyskomfortu przy ćwiczeniach fizycznych może być na wagę złota. Ponadto zakładanie takich akcesoriów, jak owijki na kolana sprawia, że elastyczne ściągacze stanowią produkty, jakie bez zarzutu wspomogą pracę naszego stawu. Idealnym rozwiązaniem okażą się także taśmy usztywniające na kolana, ponieważ mocny, wytrzymały materiał o wysokiej jakości sprawi, iż na Twoich kolanach w trakcie ćwiczeń spocznie mniejszy ciężar. Elastyczne ściągacze na kolana mogą przybierać również formy dłuższych opasek, które charakteryzują się idealnym dopasowaniem do ciała, a dzięki niemu skóra może swobodnie oddychać.

Doskonałe wsparcie dla łokcia – komfort podczas ćwiczeń

Usztywniacze nadgarstków oraz kolan to niebagatelne wsparcie niezbędne w trakcie wysiłku fizycznego. Dodatkową pomocą okażą się Opaski wzmacniające łokcie, które dzięki idealnemu dopasowaniu do kształtów ciała oraz łatwiejszemu ściąganiu i przesuwaniu, gwarantują doskonały przepływ krwi, o wiele lepszy niż w tradycyjnych opaskach tego typu. Ciekawą alternatywę stanowią ponadto usztywniacze na łokcie, a ich funkcją jest mocne wsparcie stabilności stawu na tyle, aby możliwie najintensywniej zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Zapinany na rzep i dostępny w różnych długościach ściągacz zagwarantuje najlepsze dopasowanie, a także usztywnienie łokcia. Dzięki temu przysłużysz się również swoim dłoniom i nadgarstkom, bowiem ustabilizowany łokieć to też komfort całych pracujących rąk.

Opaski do treningu bicepsa

Prawdziwym hitem w ostatnim czasie wśród trenujących tuż obok usztywniaczy nadgarstków, elastycznych ściągaczy na łokcie i kolana stały się także opaski do treningu bicepsa, posiadające rewolucyjną funkcję, polegającą na ograniczaniu przepływu krwi, umożliwiającym wykonywanie intensywnego treningu na niższych obciążeniach. Dlaczego opaski do treningu bicepsa są tak chętnie wybierane? Te produkty wywołują kontrolowany stan niedotlenienia mięśni, posiadający wpływ także na wytwarzanie hormonu wzrostu, a co się z tym wiąże – przysługują się szybszemu wzrostowi objętości i masy mięśnia.

Trenujący na siłowni z nieukrywaną ochotą sięgają po takie wsparcie, ponieważ opaski do treningu bicepsa charakteryzują się intensyfikacją pracy mięśni podczas podnoszenia ciężarów, co gwarantuje, że opinający biceps materiał wspomaga szybsze dojście do zamierzonego celu. Warto nadmienić, że ich funkcją nie jest ochrona przed kontuzjami, lecz kompleksowe wspomaganie pracy całych rąk (bicepsa, łokci, nadgarstków a także dłoni) przy podnoszeniu ciężarów. Czy już wiesz, po które produkty sięgniesz w trakcie wykonywania swojego planu treningowego? Sprawdź modele na gymwear.pl, które zainspirują Cię do działania! Sprawdź produkty od renomowanych marek GASP, Gorilla Wear USA. Czas start!