Rękawiczki na siłownię

Rękawiczki na siłownię nie są niezbędnym elementem każdego treningu, jednak przydają się szczególnie podczas treningu siłowego. Dzieje się tak, ponieważ trening siłowy może powodować otarcia, a nawet pęcherze na dłoniach od podnoszenia ciężarów. Tu z pomocą przychodzą rękawiczki na siłownię, które wspomagają nasze dłonie przy wykonywaniu ćwiczeń, zapewniając komfort, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom dłoni. Jeśli cierpisz z powodu odcisków i obtarć na swoich dłoniach po treningu, czas najwyższy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które usprawnią twój trening, gwarantując pewny chwyt oraz wygodę. Jeżeli odczuwasz dyskomfort podczas ćwiczeń, warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu i wyposażyć się w dopasowane rękawiczki treningowe! W Gymwear pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę wybierając rękawice oraz jak dopasować je do kształtu dłoni, by móc zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni.

Rękawiczki treningowe- dlaczego warto z nich korzystać?

Rękawiczki na siłownię przede wszystkim zapewniają ochronę Twojej skóry przed otarciami, pęknięciami i odciskami, które mogą wystąpić przy intensywnym treningu siłowym. Dzięki nim unikasz nieprzyjemnych urazów i dyskomfortu, a co więcej chronią one także twoje nadgarstki. Usztywnienie nadgarstka jest niezwykle ważne przy treningu siłowym, ponieważ znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji.

Rękawiczki treningowe zazwyczaj wzbogaca specjalna warstwa antypoślizgowa, która poprawia chwyt i daje pewność podczas podnoszenia ciężarów. Dzięki temu możesz bez problemu utrzymać sztangę, hantle czy inny sprzęt treningowy znacznie pewniej i bardziej stabilnie.

Wysokie tarcie między dłońmi a sztangą lub urządzeniem sprzyja otarciom i może prowadzić do powstawania otarć, odcisków, pęcherzy. Rękawiczki zmniejszają tarcie, co sprawia, że trening jest bardziej komfortowy i mniej uciążliwy dla skóry dłoni.

Noszenie rękawiczek może po prostu czynić trening bardziej komfortowym. Mogą one amortyzować nacisk i zapewnić dodatkowe wsparcie dla stawów i mięśni dłoni, co może pomóc w zmniejszeniu uczucia zmęczenia podczas długich i intensywnych sesji treningowych.

Rękawiczki na siłownię mogą pomóc w utrzymaniu lepszej higieny. W czasie treningu intensywnie się pocimy, a dłonie często mają kontakt z różnymi powierzchniami, w tym ze sprzętem treningowym, którym korzystają również inni. Rękawiczki na siłownię pomogą w utrzymaniu lepszej higieny oraz zapobiegną bezpośredniemu kontaktowi skóry z potencjalnie brudnymi powierzchniami.

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice treningowe?

Podczas wyboru rękawiczek na siłownię warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na ich wygodę i funkcjonalność.

Materiał

Po pierwsze- materiał, wybierz rękawiczki wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe, przewiewne i dobrze dopasowują się do dłoni. Najlepiej sprawdzi się skóra syntetyczna lub naturalna, neopren oraz techniczne materiały oddychające. Zwróć uwagę na wzmocnienia rękawiczek po wewnętrznej stronie dłoni, które poprawią chwyt i zapewnią dodatkową ochronę przy ćwiczeniach z ciężarami. Ważna jest także łatwość czyszczenia rękawiczek, wybierz takie, które można prać w pralce, dzięki czemu łatwiej utrzymasz je w czystości.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Następnie dobierz odpowiedni rozmiar, rękawiczki treningowe powinny dobrze dopasowywać się do Twoich dłoni, wzmacniając nadgarstek oraz zapewniając komfort i pewność chwytu. Sprawdź, czy istnieje możliwość regulacji na nadgarstku, aby dopasować rękawiczki do swoich indywidualnych preferencji.

Odpowiednia wentylacja

Rękawice treningowe mają za zadanie zapewnienie komfortu, ważne jest więc, aby były wygodne podczas noszenia, umożliwiały swobodny przepływ powietrza i były oddychające. Znajdź modele z odpowiednią wentylacją, by uniknąć nadmiernego pocenia się dłoni.

Rękawiczki treningowe w sklepie Gymwear

W Gymwear znajdziesz rękawice treningowe różnego rodzaju, które zapewnią Ci bezpieczeństwo oraz wspomogą wykonywanie ćwiczeń z ciężarami na siłowni. W zależności od twoich potrzeb oraz preferencji możesz wybierać między rozmaitymi rodzajami rękawic, dopasowanymi do intensywności treningu oraz twojego stopnia zaawansowania.